Jdi na obsah Jdi na menu

Běžecký pohár dětí a mládeže 2013

Příspěvky

Jarní Kiosk 2013

LogoAKSternberkbig.jpgKdo se nezúčastnil dnešního šternberského Jarního Kiosku 20.4.2013, ten zaváhal. Byl to poslední jarní přespolní běh před letní dráhovou sezonou. Velmi příjemné jarní počasí bez deště, jak jsme předpovídali, bylo  včetně kvaliních výkonů běžců, hlavním artiklem závodu. Konečně jsme mohli i na trati použít tretry a tak se běželo velmi svižně. Nejlepší závodníci získali hodnotné ceny jako například sporttestery či hodinky a tradičně originální, výroční, keramické medaile. Šternberští závodníci ukořistili ve startovním poli 130 závodníků spoustu umístění na stupních vítězů. V jednotlivých kategoriích zvítězili: Sabina Charvátová, Tereza Grégrová, Kristýna Krejčířová, Jakub Grégr, Bára Kučerová, Sarah Janulíková, Jan Sadil a Lucka Skalická. Druhá místa obsadili: Klára Przepiorová a Šimon Spurný, Hana Lollková a Martin Sadil a třetí místa získali: Eliška Chládková, Petr Gedeon, Adam Janošík, Katrin Sásová, Barbora Furišová, Filip Furiš a Veronika Janošíková. Gratulujeme našim závodníkům k velmi pěkným výkonům. Celkové výsledky najdete v odkaze: http://files.atleticke-pripravky-sternberk.webnode.cz/200000012-3eebd4040e/V%C3%BDsledky%20jarn%C3%AD%20Kiosk%202013.pdf

Běh vítězství Hranice 2013

V sobotu 6.4. proběhl v Hranicích 4. závod běžeckého poháru. Vypravili jsme autobus závodníků a rádi konstatujeme, že výprava byla úspěšná. 1. místa: Václav Šíma, Klára Przepiorová, Šimon Spurný, Tereza Grégrová, Jakub Grégr, 2. místa: Lucie Skalická, 3. místa: Tereza Krejčířová, Eliška Chládková, Tobiáš Handl, Bára Kučerová, Eva Lančová a Hanka Lolková. Všichni závodníci byli moc šikovní, zaslouží si pochvalu. Druhou pochvalu si zaslouží rodiče, kteří trpělivě povzbuzovali i přes chladné počasí.

fotografie     výsledky

Běh vítězství Hranice 2013 - 4. závod BPDMOK

logo_kraje_na_web.jpgOddíl SK Hranice připravil na 6.dubna čtvrtý závod běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje 2013 s názvem Běh vítězství, který je již 46. ročník. Závod je pro všechny kategorie od nejmenších dětíaž po dospěláky, kdy poběží Hranickou dvacítku. Odjezd námi vypravovaným autobusem pro děti i rodiče v sobotu 6.4.2013 v 7:00 hodin od vlakového nádraží. Vedoucí Saša Učíková a Michaela Mondeková. Zamlouvejte si místa do autobusu. Předpokládaný návrat v 13:00 hodin. Propozice najdete v odkaze: http://www.atletikahranice.cz/file/134/bv-propozice-2013.doc

Seznam přihlášených do autobusu níže:

Krajský přebor v krosu Přerov 2013

V sobotu 23.3. proběhl v Přerově na atletickém stadionu Krajský přebor v krosu všech kategorií při zimě kdy by člověk ani psa nevyhnal. Závod byl současně 3. závodem Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje 2013, kterého se zůčastnilo celkem 78 startujících. Ze Šternberka startovalo 18 závodníků z to¨ho jsme měli 8 prvních míst a celkem jsme získali 14 medailí. Zvítězili a krajskými přeborníky se stali Terezka Grégrová, Jakub Grégr, Bára Kučerová, Adam Janošík, Sarah Janulíková. Lucka Skalická, Honza Sadil a Ondřej Doležel. Výsledky najdete v odkaze: Jarní běh Přerov 2013

Předběžná termínová listina BPDMOK 2013

23.02.              Prusinovice      Rohálovská desítka 1. závod BPDMOK

16.03.              Frýdek Místek  Jarní běh, Mistrovství MoravyaSlezska 2. závod

12.10.              Šternberk        Podzimní Kiosk

26.10.              Šternberk        Běh do vrchu Prabába ( Běh parkem)

Slezanský kros 2013 MMaSl

znak-frýdek.jpgŠternberská skupina běžců se zúčastnila ve Frýdku Místku 16.3. Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu, které pro nás bylo "bramborové". Čtvrtá místa totiž obsadili v mistrovském závodě hned tři závodníci. V kategorií mladších žaček Bára Kučerová po velmi bojovném výkonu, mezi dorostenkami Lucka Skalická, která stupňovala tempo a doběhla kousek za dvojčaty Siebeltovými a bojovně bojující Kateřinou Divišovou. Mezi dorostenci na stejném čtvrtém místě doběhl Honza Sadil. Další čtvrté místo získal v kategorii přípravek Tomáš Nesvadba. Jediné medailové umístění získali sourozenci Grégrovi v nemistrovském závodě, kdy Terezka i Jakub ve svých kategoriích přípravek doběhli shodně na druhém místě. Z ostatních závodníků na šestém místě v dorostenkách doběhla Hanka Lollková po velmi pěkném a bojovném výkonu. deváté místo obsadila Sára Janulíková mezi staršími žákyněmi a na třináctém místě ve stejné kategorii doběhla Kaťa Sásová. Závod proběhl na krásné trati ale pod vrstvou sněhu, který závod hodně ztěžoval. Gratulujeme všem závodníkům k bojvnému a velmi pěknému výkonu.

Rohálovská desítka 2013

Logo_kraje_na_web.jpgV sobotu 23.2. jsme zahájili další ročník Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje 2013 prvním závodem v Prusinovicích - Rohálovská desítka. Pohárová soutěž je vypsána od kategorie dorostu 1996-97 až po nejmladší děti ročníky 2004 - 2005. Šternberští závodníci si vedli velmi zdatně ve velmi nepříznivém pořasí, kdy neustále padla sníh a napadlo minimálně 20 centimetrů sněhu. Získali jsme spoustu umístění na stupních vítězů. První místo získala Sabina Charvátová, druhá místa obsadili Jakub Grégr, a Katrin Sásová a třetí místa získali Václav Šíma, Terezka Grégrová, Tomáš Nesvadba, Bára Kučerová a Veronika Janošíková. Výsledky najdete v odkaze: http://www.rohalovskadesitka.cz/Fotografie/Soubory/vysledky_deti_a_mladez_20_rocnik.pdf