Jdi na obsah Jdi na menu

Mezinárodní soutěže

Příspěvky

Trabzon EYOF 2011 soutěže

1266487182250.jpgČlen oddílu AK Šternberk a reprezentant České republiky Martin Sadil na Evropské olympiádě mládeže EYOF, do 17. let v tureckém Trabzonu obsadil 17. místo v běhu na 800m.  Představil se hned v prvním rozběhu s nasazenými nejrychlejšími osmistovkařemi v Evropě ( Ir-Griffin, Španěl-Martinéz,.. ). První kolo se běželo za 54 sekund což bylo celkem rychlé na tuto věkovou kategorii a tak Martin druhou část tratě již nedokázal běžet podle svých představ. Cílem proběhl jako šestý v průměrném čase 1:57,13s, a celkově se na olympiádě umístil na 17. místě. Závod se běžel 26.7. v 17:00 hodin místního času, za teploty 31 stupňů a vlhkosti skoro 80%. Pro závodníky z vnitrozemí jsou tyto podmínky přímo vražené, kdy se velmi těžce dýchá. Pro našeho závodníky to byla první velká zkušenost tohoto významného charakteru. Můžeme říct, že vyloženě nezklamal, a těšíme se na další reprezentační či olympijské starty našich závodníků. Výsledky z olympiády si můžete prohlédnout zde: http://www.trabzon2011.org/results/

27. 7. 2011 | Rubrika: Mezinárodní soutěže | Komentářů: 0

Olympiáda EYOF Trabzon 2011 zahájena

1266487182250.jpg V neděli 24.7. byly zahájena velkolepým zahajovacím ceremoniálem "Evropská olympiáda mládeže"  do 17. let, v tureckém Trabzonu. Město o velikosti 650 tisíc obyvatel leží v nejvýchodnější části Turecka u Černého mořepřijalo 4500 sportovců z 49 zemí Evropy, kteří budou soutěžit v 9 sportech. Martin Sadil se připravuje na svůj start na 800m, v úterý 26.7. ve 13:00 hodin našeho času. Budeme držet pěsti aby postoupil do pátečního finále. Informace a přenosy z olympiády je možné sledovat na turecké televizi TRT 3.

25. 7. 2011 | Rubrika: Mezinárodní soutěže | Komentářů: 0

Evropská olympiáda EYOF Trabzon 2011 zahájena

Evropská olympiáda EYOF Trabzon 2011

Martin Sadil byl atletickým svazem a olympijským výborem nominován na evropskou olympiádu mládeže do 17. let, která proběhne od 23. do 30.7. 2011 v tureckém Trabzonu. Poběží svou hlavní trať tj. 800m, kde má zatím nejrychlejší čas 1:54,48s. Celkem se akce účastní 40 českých sportovců v devíti sportech a 3500 sportovců ze 40 zemí Evropy. Budeme Martinovi držet palce aby získal pro Českou republiku co nejlepší umístění. Odkaz na stránky olympiády: http://www.trabzon2011.org/detay/2991/Athletics.html

14. 7. 2011 | Rubrika: Mezinárodní soutěže | Komentářů: 0

Mezinárodní halový mitink Vídeň 2011

logo.jpgV úterý 1.2. se účastnil Martin Sadil mezinárodního mítinku ve vídeňské hale, kde běžel v mužské kategorii 800m. Bohužel byl nalosován do sedmého běhu jako nejrychlejší závodník a tak si musel celý závod odtáhnout sám. Skončil 3. v čase 2:01,08s, což je solidní čas, ale... http://www.indoor-classic-vienna.com/en/index.php .startovní listina výsledková listina

2. 2. 2011 | Rubrika: Mezinárodní soutěže | Fotografie: Mítink Vídeň hala 2011

Elán - mezinárodní halový mítink 2011

logo-203-20beguny.pngV neděli 30.1. proběhl v bratislavské hale ELÁN mezinárodní halový míting. Z našich závodníků se zúčastnil Ondřej Doležel běhu na 1500m, kde obsadil 7. místo časem 4:05,85s. Výsledky si můžete prohlédnout v odkaze: http://online.atletika.cz/upload/bratislava%2030.1.2011.pdf

1. 2. 2011 | Rubrika: Mezinárodní soutěže

Družební setkání Dobšiná 2010

ObrazekOd 4. do 6.6. se zúčastnili mladí atleti AK Šternberk sportovního setkání družebních měst na Slovensku v Dobšiné. Tahouny atletického družstva byly hlavně děvčata Bára Vašulínová 1. v dálce 2. na 60m, Martina Zapletalová 1. v míčku, Markéta Novotná 1. v krosu, Katrin Sásová 2. v krosu a 4. v dálce i běhu na 60m, Jateřina Pospíšilová 3. v dálce a 4. v krosu, Jana Trnková 3. v běhu na 60m. Z chlapců Martin Sadil vyhrál kros a skok daleký, jan Skoupý 2. v krosu.. Celkově jsme v družstvech zvítězili před Dobšinou a polským Kobiorem. Výsledky si můžete prohlédnout v odkaze: Zde

8. 6. 2010 | Rubrika: Mezinárodní soutěže

Družební sekání atletů Lorsch 2010

ObrazekMladí šternberští atleti se zúčastnili 28. - 31. května 2010 družebního setkání v německé Lorschi. Odjelo celkem třináct atletů a dva doprovody společně se šternberskými fotbalisty a soutěžili v nedalekém Darmstadu na krásném atletickém stadionu. Nejlepšího výsledku dosáhli: Martina Zapletalová ziskem 2. místa v hodu míčkem, Barbora Vašulínová 3. místo ve skoku vysokém i běhu na 80m př.a 4. místo ve skoku dalekém, Ondřej Matoušek 3. místo ve skoku vysokém, Markéta Novotná 3. místo v běhu na 800m, Irena Cepníková 3. místo v běhu na 800m, Katrin Sásová 4. místo ve skoku dalekém, Petr Nodžák v běhu na 300m, Petra Motlová v běhu na 200m. Výsledky si můžete prohlédnout v odkaze: 1. den starší   2. den mladší

1. 6. 2010 | Rubrika: Mezinárodní soutěže | Fotografie: Lorsch 2010