Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šternberští atleti vybojovali 4 medaile na Mistrovství Moravy a Slezska

Fantastickou formu si v sobotu do ostravské haly na Mistrovství Moravy a Slezska dorostenců, dorostenek, juniorů, juniorek, mužů a žen přivezli všichni atleti AK Šternberk.Fantastickou formu si v sobotu do ostravské haly na Mistrovství Moravy a Slezska dorostenců, dorostenek, juniorů, juniorek, mužů a žen přivezli všichni atleti AK Šternberk.

article preview

Den začal běhy na 3 000 m, kde Jakub Vysloužil v kategorii dorostu za výkon na hranici 10 minut vybojoval stříbrnou medaili. Stříbro si za svůj výkon na krk pověsil i Břetislav Obšil. Ten si v běhu na 60 m dorostenců zaběhl výborný osobní rekord 7,22 s, což je také nejrychlejší šedesátka v historii klubu. Další sprinterskou medaili přidala Michaela Červená. Míša se v běhu na 200 m žen přiblížila na pár setin osobnímu rekordu a za čas 26,09 převzala bronzovou medaili. Poslední medaili získala štafeta dorostenců v běhu na 4x200 m ve složení Obšil B., Šíma V., Obšil J., Štencl A. Kluci ve výborném čase dokončili závod na třetím místě pouhých 12 setin od zlaté medaile.

Finálových umístění a osobních rekordů dosáhli i další závodníci. Na 5. místě skončil v běhu na 800 m dorostenců Dan Nesvadba (2:04,53), sedmý doběhl v běhu na 400 m juniorů Šimon Spurný (51,32), osmé místo získala Kateřina Černocká v běhu na 60 m překážek (9,06) a poslední finálové umístění (8.) vybojoval Ondřej Mondek ve vrhu koulí juniorů (6 kg) s výkonem 12,64 m.

Jedenácté místo obsadil Václav Šíma v běhu na 400 m dorostenců, devatenácté místo Adam Štencl v běhu na 60 m dorostenců, Jiří Obšil ve stejné disciplíně obsadil 24. místo. V běhu na 200 m dorostenek obsadila 40. místo Lucie Malá a 61. místo Valentýna Koleňáková. Všichni v osobních rekordech.