Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství Moravy dorostu, juniorů a dospělých Ostrava 2012

Za velmi nepříznivých podmínek proběhlo na vítkovickém stadionu 12.5. Mistrovství Moravy v atletice dorostu juniorů mužů a žen. Byl to opravdu maraton závodů. Zahájili jsme soutěž ve 12 hodin osmistovkou za chladu a deště a končili v 18.30 štafetami na 4x400m, kdy už se na nás začalo usmívat sluníčko.
Martin Sadil běžel první letošní osmistovku za muže a čtvrté místo v čase 1:55 není špatné. Martin Prajza se tentokrát více koupal na trati 2000m překážek, kde sbíral zkušenosti a doběh v solidním čase 6:48 na pátém místě. Martin Krajča na trati 400m a 300m překážek sbíral taktéž zkušenosti, ale udělal si dva solidní osobáky po přestupu ze žákovské kategorie.  Martin Sadil dále nastoupil na 400m kde v čase 50,76 doběhl opět čtvrtý a na trati 400m překážek jako druhý. Za už prázdných tribun nastoupil Honza Sadil na trať 1500m a po velmi pěkném výkonu, kdy dlouho bojoval o stříbro, doběhl v osobáku na třetím místě časem 4:29,11s. Rozhodli jsme se, že zkusíme ještě štafetu na 4x400m přes dlouhý závodní den i chlad a po pěkném výkonu celého družstva, kdy Honza běžel deset minut po doběhu patnáctistovky, kluci obsadili v mužské kategorii druhé místo za brněnskou štafetou. Letošní mistrovství jsme získali tedy dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, dvě čtvrtá místa a jedno páté místo. Gratulujeme a těšíme se na žákovské mistrovství, které proběhne v Třinci 20.5.2012.