Jdi na obsah Jdi na menu

Finále Bežeckého poháru Pardubice

ObrazekV neděli 21.října se šest šternberských závodníků zúčastnilo finále Českého poháru v přespolním běhu, které proběhlo v Pardubicích na dostihovém závodišti. Šternberští závodníci reprezentovali nejen oddíl ale i Olomoucký kraj.

Nejúspěšnějším byl v kategorii staršího žactva šternberský Ondřej Doležel a tím se stal i vítězem Českého poháru v přespolním běhu pro rok 2007. Ve velmi pěkném závodě na 2300 metrů porazil trojnásobného Mistra ČR pro rok 2007 Kaminského z Frýdku Místku v čase 7:43 minuty. Velmi pěkný závod absolvoval i Martin Sadil v kategorii mladších žáků na 1800 metrů, který doběh na pěkném patnáctém místě v čase 7:12 minut. Z ostatních podali velmi pěkné výkony Jan Sadil a Lucie Brablecová na trati 1800 metrů , kteří běželi se závodníky až o tři roky staršími a obsadili 41. respektivně, 30. místo v kategorii mladšího žactva a ve svých ročnících obsadili 2. a 1. místo v časech 7:52 minuty a 8:30 minut. Kateřina Pospíšilová obsadila ve stejné kategorii 33. místo po pádu do vodního příkopu v čase 8:33 minuty a Dominika Novotná ve starším žactvu na trati 2300 metrů obsadila 38. místo v čase 10:41 minuty. V jednotlivých kategoriích startovalo kolem šedesáti až sedmdesáti závodníků. Závod byl hodnocen jako nejtěžší kros v celé evropě a Šternberští závodníci byli v hodnocení nejúspěšnější z celého Olomouckého kraje.