V sobotu proběhlo HMČR v Ostravě, kde se za šternberský klub představila Kateřina Černocká ve výšce.
Základ byl na 160 cm, zvyšování po 5 cm. První srdeční zástava kouče přišla na 170, kdy si Kačka nechala zapsat kolečko až na třetí pokus.
Konečný výsledek byl 175 cm, tep 210 a brambora k tomu.

21. 3. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Úspěšné Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu Olešná 2023

Úspěšné Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu.
Na přehradě Olešná u Frýdku Místku proběhlo 11.3. Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu za nepříznivých podmínek na těžké rozbahněné trati. Šternberští vyslali celkem 64 mládežníků do boje o co nejlepší umístění. Nejúspěšnější byli Eda Veselý a Stela Menšíková, kteří zvítězili v nejmladší kategorii 2016. V dorostencích doběhl Šimon Spurný na 3km trati na druhém místě a štafeta dorostenců zvítězila v soutěži družstev ve složení Spurný, Nesvadba, Vysloužil, Štencl. I ostatní startující úspěšně bojovali s nepřízní počasí a těžkou tratí za což jim patří poděkování za reprezentaci klubu.

12. 3. 2023 | Rubrika: Závody 2023

VÝŠKAŘSKÉ VÍTĚZSTVÍ PRO ŠTERNBERK Hof 2023

Šternberská vícemistryně ve skoku vysokém juniorek Kateřina Černocká zvítězila v juniorské kategorii na mítinku v německém Hofu výkonem 170 cm společně s vítězi mužů a žen Štefelou a Pešovou.
Gratulujeme.

7. 3. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Mistrovství ČR v hale žactva 2023

První březnový víkend proběhlo Mistrovství ČR v hale žactva. Šternberk v této kategorii reprezentoval Vašek Šíma na trati 800 m. V novém osobním rekordu 2:13,24 obsadil krásné 13. místo.
Cenné zkušenosti zde získaly také štafety na 4x200 m. Gratulujeme!

6. 3. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Halové Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2023

Kateřina Černocká na Mistrovství České republiky v hale získala ve skoku do dálky kategorie juniorek bronzovou medaili za výkon 563 cm. K bronzové medaili z dálky přidává také stříbro z výšky v kategorii juniorek za výkon 175 cm. Šimon Spurný si v sobotním rozběhu doběhl v osobním rekordu 2:01,04 v běhu na 800 m pro postup mezi 8 nejlepších půlkařů České republiky a v nedělním finále celkově obsadil krásné 6. místo, Jako poslední se představila šternberská štafeta dorostenců ve složení Obšil B., Spurný Š., Štencl A., Vysloužil J. na trati 4x200m. Ve vyrovnaném závodě kluci bojovali o velmi pěkné umístění. Nakonec celkově obsadili 15. místo v pěkném čase. Gratulujeme.

28. 2. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Halové MČR víceboje a chůze 2023

Tento víkend v pražské hale proběhlo halové MČR ve vícebojích a chůzi. Naše děvčata si vedla velmi dobře na tomto letošním prvním mistrovském závodě. Kateřina Černocká v juniorském víceboji obsadila celkové šesté místo. Z pěti disciplín si ve čtyřech utvořila nejlepší osobní výkon. V nedělních chodeckých závodech obsadila v kategorii juniorek Ema Klimentová krásné druhé místo na trati 3000m a na stejné trati došla Nela Skupieňová v halovém osobním rekordu, mezi dorostenkami, na 8. místě, jen 45 vteřin od medaile.
Gratulujeme našim dívkám k výkonům, děkujeme za reprezentaci klubu a přejeme hodně zdaru v letošní sezoně.

13. 2. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Halové Mistrovství Moravy a Slezska dospělých 2023

Titul, stříbro a bronz z Mistrovsví Moravy a Slezska dorostenců, juniorů, mužů a žen pro AK Šternberk.
V sobotu 4. 2. se konalo Mistrovství Moravy a Slezska v kategorii dorostenců, dorostenek, juniorů, juniorek, mužů a žen v ostravské atletické hale. Nejlepšího výsledku dosáhla Kateřina Černocká ve skoku dalekém v kategorii juniorek, kde získala mistrovský titul za výkon 558 cm. Stříbrnou medaili vybojovala dorostenecká štafeta 4 x 200 m ve složení Obšil, Štencl, Nesvadba, Spurný časem 1:38,86. Bronz si pak na krk pověsily členky ženské štafety 4 x 200 m ve složení Červená, Černocká, Bundilová, Jurkuláková za výkon 1:50,57. Dvě pátá místa vybojovala v kategorii žen Michaela Červená v běhu na 60 (8,08 PB) a 200 m (26,31 PB). Páté místo obsadil také dorostenec Dan Nesvadba v běhu na 800 m (2:05,56 PB). Šesté místo vybojoval v běhu na 400 m dorostenců Šimon Spurný (55,20). Další šesté místo přidala Adéla Jurkuláková v běhu na 1500 m (5:49,43 PB). Jakub Vysloužil se umístil na 7. místě v běhu na 3000 m (10:41,60 PB), Nela Skupienová na stejné trati doběhla osmá (14:35,98). Poslední finálové umístění získal Břetislav Obšil v běhu na 60 m (7,52 PB), kdy přidal 12. místo v běhu na 60 m překážek. Dvanácté místo získala Nela Šreková ve vrhu koulí, 14. a 17. místo získala Eliška Bundilová v běhu na 400 a 200 m. Matyáš Pavlíček skončil ve vrhu koulí na 18. místě a Adam Štencl v běhu na 60 m na 22. místě.

9. 2. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Halové MMaSl staršího žactva 2023

V neděli 5.2.2023 proběhlo v Ostravě Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva. Nejlépe se umístil Vašek Šíma v běhu na 300 m - 8. místo. Ostatní však také nezaháleli a padlo velké množství osobních rekordů. Jirka Obšil se zlepšil na 60 m, Peťka Gabčanová na 300 m, Klárka Hrubá na 150 m, Lucka Malá na 150 m i na 300 m a Barča Vojtášková si vylepšila 60 m překážek. Gratulujeme.

5. 2. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Halové Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva 2023

V pátek 3.2. proběhlo v ostravské atletické hale Mistrovství Moravy a Slezska v atletice mladšího žactva. Naši mladí atleti si vedli velmi zdatně mezi 412 startujícími. Jan Rychtecký obsadil v běhu na 300m 2. místo v novém osobním rekordu a drží 3. místo v celostátních tabulkách. Honza na trati 60m překážek ještě obsadil pěkné 5. místo. Velmi úspěšně si vedl i Dominik Buc, který je na trati 60m př. na 4. místě a stejné pořadí obsadil i v tomto závodě. Na trati 150m si také vylepšil osobní rekord a doběhl celkově na 5. místě. Tímto výkonem drží 10. místo českých tabulek. Zdatně si vedly i dívky. Radka Zakuťanská v dálce obsadila 13. místo a v běhu na 60m př. si taktéž vytvořila osobní rekord. Jasmine Vágnerová v běhu na 150m obsadila 22. místo mezi 67 startujícími v osobním rekordu. a na trati 60m ji jen těsně unikl start ve finalovém závodě. Na trati 800m obsadila Kristýna Petříková 17. místo jen těsně za svým osobním rekordem. Zdatně si vedla i Dorota Přibylová ve vrhu koulí a skoku vysokém, kde si vytvořila osobní rekordy a obsadila 28. a 25. místo. Zkušenosti sbírala v kouli a na trati 300m Natálie Šubová. Osobní rekord na závěr přidala Adéla Foukalová ve skoku dalekém svým 16. místem a výborný výkon podala mixová štafeta 4x200m Rychtecký, Vágnerová, Zakuťanská, Buc v oddílovém rekordu obsadila 8. místo. Gratulujeme mladým atletům k pěkným výkonům a už vyhlížíme jarní část sezony, kde se budeme připravovat na přespolních bězích k letní části.

3. 2. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Kontrolní halové závody dospělých 2023

V Olomouci proběhly 28.1.2023 kontrolní závody dorostu, juniorů a dospělých.
Nela Skupieňová a Adéla Jurkuláková výborně reprezentovaly na 3000m chůze, když si udělaly osobní rekordy, kdy celou přípravu směřujeme k MČR v chůzi.
Adam Štencl zvítězil ve finále dorostenců v běhu na 60m časem 7,82. Nela Hájková si zaběhla finále žen na 60m, Šimon Bujnoch si skočil osobní rekord ve výšce, Matyáš Pavlíček si v kouli taktéž hodil osobní rekord. Gratulujeme a přejeme další pěkné výkony.

28. 1. 2023 | Rubrika: Závody 2023