Jdi na obsah Jdi na menu

Závody 2019

Příspěvky

Běžecký pohár 2019

V sobotu 23.2. startuje další ročník Běžeckého poháru dětí a mládeže olomouckého kraje.

Halové Mistrovství ČR mužů a žen 2019

16.-14. února 2019 hostila ostravská hala Mistrovství ČR dospělých. Z našeho klubu letos startovala pouze Veronika Janošíková v závodě žen na 3 000 m. Obsadila 10. místo, necelou vteřinu za osobním rekordem.

Gratulujeme!!!

18. 2. 2019 | Rubrika: Závody 2019

Halové Mistrovství ČR v chůzi 2019

Pražská hala ve Stromovce hostila letošní první Mistrovství České republiky a to ve vícebojích a v chůzi. Ema Klimentová předvedla krásný výsledek v chůzi na 3 000 m žákyň a vybojovala bronzovou medaili

Gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci klubu i města.

11. 2. 2019 | Rubrika: Závody 2019

Halové Mistrovství Moravy a Slezska 2019

V pátek 1.2. a v sobotu 2.2. proběhlo v ostravské atletické hale Mistrovství Moravy a Slezska, kde jsme dosáhli velmi pěkné umístění i výkony.
Mistrem Moravy se stala Veronika Janošíková v běhu na 3000m žen, kdy atakovala osobní rekord. Nejvíce ale překvapila vítězstvím Ema Klimentová v běhu na 1500m žákyň ve vynikajícím čase 4:57,76 a zařadila se na 3. místo celostátních tabulek. Již před týdnem získala stejný titul v chůzi na 3000m žákyň taktéž ve vynikajícím čase.
Stříbrné medaile si vezou Jakub Grégr na trati 800m dorostenců v osobním rekordu 1:56,80 čímž se zařadil na 2. místo celostátních tabulek a Ludmila Hřebíčkové v běhu na 1500m dorostenek v osobním rekordu 5:11,29 a 11. místem v celostátních tabulkách. Krásný souboj předvedla šternberská štafeta mužů na 4x200m s Opavou a Brnem a kluci vybojovali taktéž stříbrnou medaili. Štafeta žen obsadil 5. místo, Elena Urbášková v dálce obsadila 6. místo v ne moc povedeném závodě. Za zmínku stojí ještě 9. místo Ondřeje Lenharta v běhu na 200m 23,70 PB, 7. místo Jakuba Grégra v běhu na 400m 51,38 PB, 10. místo Adama Dohnala 52,52 a 12. místo Ondřeje Lenharta. Ve vytrvalostních bězích Obsadil Miroslav Haltmar 7. místo v mužích 9:06,76 v osobním rekordu a Adam Janošík na stejné trati 3000m v juniorech doběhl taktéž na 7. místě, kdy atakoval osobní rekord až do posledních metrů v čase 9:37,52.
V pátečním závodě žactva stojí za zmínku běh Aloise Hřebíčka na trati 1500m kdy obsadil 6. místo v osobním rekordu 4:45,54 a říká si o účast na MČR, Výborné výkony předvedli mladší žáci na trati 300m Břeťa Obšil 5. místo 48,52 osobní rekord a 7. místo Oliver Sulák 50,58.

Gratulujeme našim mladým atletům a přejeme hodně úspěchů v další části sezony.

2. 2. 2019 | Rubrika: Závody 2019

Halové Mistrovství Moravy a Slezska 2019 - chůze a víceboje

O víkendu 19. - 20. 1. 2019 jsme se zúčastnili halových mistrovských závodů ve vícebojích a chůzi. Medaile cinkla právě v chůzi, kdy Ema Klimentová v kategorii žaček zvítězila v chůzi na 3 000 m v čase 16:55,27. Velmi slibně na zlatou medaili i skvělý čas měla našlápnuto Verča Janošíková, která bohužel dostala před cílem stopku od rozhodčích. Svou premiéru zde šla Kristýnka Grégrová. Svou chodeckou nejistotu postupně ztrácela a s každým kolem byla lepší a lepší.

Ve vícebojích bojovala dobře Elča Urbášková - (výška 152 cm, dálka 520 cm), bohužel šance na medaili zůstala na dráze v závodě na 800 m. Kačka Černocká se pustila do svého prvního pětiboje rovnou po lyžáku a na výkonu to bylo poznat. I tak ale zvládla pěkný výkon např. ve výšce - 141 cm.

21. 1. 2019 | Rubrika: Závody 2019

KP žactva - Ostrava 13.1.2019

V neděli 13.1.2019 se konají v Ostravě závody žactva, které budou v běžeckých disciplínách od 150 m a delších současně Krajským přeborem.

Naše skupina žáků se také zúčastní. Jedeme společně autobusem. Odjezd v 7,30 hod z Lidické. S sebou - tretry, dres, běžecké boty na přezutí, jídlo a pití na celý den.

Propozice

10. 1. 2019 | Rubrika: Závody 2019

Kontrolní závody mladších žáků 11.1.2019

V pátek 11.1.2019 budou mít mladší žáci (2007-2006) kontrolní halové závody v Olomouci. Sraz je v 7,55 hod na vlakovém nádraží ve Šternberku.Předpokládaný návrat ve 13,58 hod opět na nádraží. S sebou: Dres, tretry, teplejší sportovní oblečení, běžecké boty na přezutí do haly, jídlo a pití.