Jdi na obsah Jdi na menu

Závody 2013

Příspěvky

Běh Michalským výpadem 2013

AK Olomouc pořádá v sobotu 9.3. na atletickém stadionu silniční běh "Běh Michalským výpadem". Dělka tratě 10km, pro žactvo je připraven závod na 1km na dráze. Start žactva v 10:00 hlavní závod 10:15 hodin.

27. 2. 2013 | Rubrika: Závody 2013

Halové Mistrovství ČR žactva 2013

3346.jpgV Jablonci nad Nisou proběhne 2. - 3.3. Mistrovství ČR žactva. Připravujeme velmi talentovanou skupinu našich mladých závodníků. Největší šance na medaili má Kuba Motl, který figuruje v celostátních tabulkách na 4. místě ve vrhu koulí. V letošním roce velmi dobře běhají naše osmistovkařky, kdy Katrin Sásová figuruje na 8. místě a Eva Lančová na 13. místě celostátních tabulek a velmi zajímavé časy mají i Barča Furišová a Sára Janulíková. Připravujeme také štafetu na 3x300m, která bude jestě bojovat minimálně o finalové umístění do 8. místa. Škoda že nemůže startovat Marek Machalický, který by určitě bojoval jak na osmistovce nebo patnáctistovce o jednu z medailí. Pro závodníky je zajištěno ubytování poblíž stadionu v: http://www.ayky.cz/pokoje-a-koupelny-ubytovani.html se snídaní. Odjezd dohodneme na treninku.

Martin Sadil juniorským halovým Mistrem ČR na 800m

3346.jpgŠternberský odchovanec a člen oddílu AK Šternberk Martin Sadil se stal v neděli 24.2.2013 halovým Mistrem ČR v běhu na 800m. Během 40. minut se pokoušel získat další medaili v běhu na 400m ale v náročném programu doběhl na krásném 5. místě. Ve finále Martina doplnil Jan Sadil v běhu na 800m dorostenců, kde obsadil 6. místo, které je jeho nejlepším výsledkem v kariéře. Šternberk reprezentovaly ještě dorostenky Lucie Skalická a Hanka Lollková v běhu na 3000m, kde děvčata obsadila krásné 13. a 15. místo ve velké konkurenci závodnic. Gratulujeme šternberským borcům a přejeme hodně úspěchů v dalším závodění. Výsledky si můžete prohlédnout v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=16510 fotografie najdete v odkaze:  http://aksternberk.rajce.idnes.cz/Halove_Mistrovstvi_CR_dorostu_a_junioru_2013/

25. 2. 2013 | Rubrika: Závody 2013

Krajské halové přebory mladšího žactva 2013

Logo_kraje_na_web.jpgV Olomouci proběhly v pátek 22.2. Krajské halové přebory mladšího žactva ročníky 2000 a 2001. Výprava si vedla velmi zdatně a dovezli jsme spoustu medailí. Za vítězství si zlatou medaili odváží Bára Kučerová v běhu na 800m a Vlastik Římský v běhu na 60m př., druhá místa obsadili Bára Kučerová na 60m, Ondřej Žádník v běhu na 800m a ve vrhu koulí. Třetí místa získali Tonda Koryťák v běhu na 800m, David Doležel v běhu na 60m př., Vendula Rabenseifnerová na stejné trati a Renata Fremlová ve vrhu koulí. Gratulujeme. Výsledky najdete v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=16642&day=&discType=

24. 2. 2013 | Rubrika: Závody 2013

Halové Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2013

3346.jpgV pržské Stromovce v hale Otakara Jandery proběhne 23. a 24.2. Mistrovství ČR dorostu a juniorů. Ze Šternberka se chystá výprava běžců, kdy se bude Martin Sadil pokoušet získat mistrovský titul na trati 800m, kde vede celostátní tabulky a bude bojovat o medaili na trati 400m. Dále poběží Jan Sadil, který je na 800m a 1500m trati vždy na 6. místě a Lucka Saklická s Hankou Lolkovou na trati 3000m kdy figurují v tabulkách na 9. a 10. místě. Připravujeme taky dorosteneckou štafetu dívek, která by mohla překvapit zajímavým výsledkem s talentovanými třístovkařkami ( Skalická, Sásová, Doleželová, Šterclová ). Ubytování je zajištěno v: http://www.dobra-ubytovna.cz/fotogalerie/ Držte naším běžcům pěsti aby dosáhli co nejlepšího výsledku. Odjezd auty dle rozpisu níže. Propozice: http://www.atletika.cz/propozice1/propozice-mistrovstvi-cr-junioru-juniore4 Seznam vybraných závodníků k účasti na MČR: http://www.atletika.cz/_sys_/FileStorage/download/8/7952/vybrani_hmcr_jun_dor_2013_web.xls

17. 2. 2013 | Rubrika: Závody 2013

Krajské halové přebory staršího žactva 2013

Logo_kraje_na_web.jpg V pátek 15.2. proběhly v olomoucké atletické hale Krajské přebory staršího žactva ročník 1998 a 1999. Zúčastnila se skromná, pro nemoc, ale úspěšná výprava šternberské atletiky. Krajskými přeborníky se stali Sarah Janulíková v běhu na 800m a Kuba Motl ve vrhu koulí 4kg výkonem 12,72m a zařadil se na 4. místo žákovských celostátních tabulek. Druhé místo získala Lenka Hanková na 60m překážek výkonem 10,70s a na stejné trati obsadila Katrin Sásová 3. místo. Na osmistovce Barča Furišová doběhla na 2. místě a Verča Janošíková v osobáku jen těsně finišovala na 4. místě. Kaťa ještě získala 3. místo ve vrhu koulí dívek a taktéž 3. místo v běhu na 60m. Pěkný výkon podal v kouli žáků Ben Ďubek 5. místem, jen výškařům se moc nedařilo, kdy nezopakovali své výkony ze soutěže nejvýš a nejrychleji. Gratulujeme úspěšným atletům a přejeme aby se dobře připravili k mistrovství ČR žactva, které proběhne 2.-3.3. v Jablonci nad Nisou. Výsledky: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=16632

16. 2. 2013 | Rubrika: Závody 2013

Mistrovství Moravy a Slezska v hale 2013

Na Mistrovství Moravy získala šternberská atletika čtyři medaile a spoustu pěkných výkonů. Lucka Skalická zvítězila v běhu na 3000m 11:41,96 a Hanka Lolková obsadila 2. místo v čase 11:47,48. Na stejné trati Jan Sadil obsadil 3. místo přes nachlazení a taktéž třetí doběhla Katrin Sásová na trati 150m. Na 300m Katrin obsadila 4.místo stejně jako Martin Sadil na 400m juniorů. Sarah Janulíková obsadila na trati 1500m šesté místo, Barča Furišová na 800m celkově osmé místo. Bohužel opět nezklamali místní rozhodčí, na trati 1500m dorostenců nedokázali zaznamenat polovinu závodu a běžci nejsou klasifikováni, první běh na trati 400m juniorů vůbec neodpovídá výsledku a časy byly vyloženě nastřeleny od oka. Nicméně šternberští atleti podali velmi pěkné výkony a gratuluji k výborným výsledkům. Výsledky najdete v odkaze: http://online.atletika.cz/upload/bratislava%209.2.2013.pdf

11. 2. 2013 | Rubrika: Závody 2013

Krajské halové přebory středočeského kraje Praha 2013

V neděli 3.2. jsme se zúčastnili krajských přeborů středočeského kraje v Praze na Strahově. Velmi dobře zaběhl Martin Sadil na trati 400m 50,20s, Hnanka Lolková vyhrála 1500m, Ondra Doležel běžel solidně 3000m ale zatím se všude běhá hodně pomalu. Výsledky najdete v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=16613

10. 2. 2013 | Rubrika: Závody 2013

Olomoucká hala žactva č.2 2013

Pro nemoc nejedeme!!!! V úterý 5.2. v Olomouci  žákovská atletická hala. Soutěž je pro ročníky 1998-1999 a 2000-2001. Odjezd Vlakem v 8:09 vlakem a sraz na vlekovém nádraží v 7:50 hodin. Plánovaný příjezd v 14:00 hodin. Propozice: http://www.atletika.cz/propozice1/propozice-2-olomoucka-hala-zactva/

1. 2. 2013 | Rubrika: Závody 2013

Indoor classic Vienna 2013

Ve vídeňské hale proběhl v úterý 29.1. mezinárodní mítink Indoor classic Vienna 2013, kterého se v kategorii mužů na trati 800m zůčastnil Martin Sadil. Mohli jsme shlédnout velmi kvalitní závody na 800 a 1500m, kdy padaly světové halové časy.

Martin Sadil byl bohužel nalosován do velmi slabého běhu a tak si musel celý závod odtáhnout sám, přesto dosáhl halového osobního rekordu v solidním čase 1:55,06s a celkově obsadil 34.místo. Gratulujeme. Martin bude mít možnost na této rychlé vídeňské dráze běžet ještě jednou a to 9.2.2013, kde se bude sbažit stlačit ještě výrazně letošní maximum.