Jdi na obsah Jdi na menu

Závody 2011

Příspěvky

Hanácká laťka Olomouc 2011

117.jpgAtletický klub Olomouc pořádal na náměstí v Olomouci tradiční výškařský závod o Hanáckou laťku. Náš oddíl měl možnost se tradičně zúčastnit a opět jsme podali velmi pěkné výkony i jako ne výškaři. V mladších žačkách obasila Vendula Foukalová 5.místo 120cm a Katrin Sásová 4. místo 130cm. Mladší žák David Wiedermann 4.místo 130cm, starší žáčka Miša Doleželová 4.místo 130cm a starší žák Patrin Lattenberg celkově zvítězil v osobním rekordu 166cm. Celkové výsledky najdete v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=14437

13. 9. 2011 | Rubrika: Závody 2011 | Komentářů: 0

Evropské hry Brno 2011

LogoAKSternberkbig.jpgVe středu 14.9. jedem do Brna na žákovské evropské hry. Nominovaní jsou Jan Sadil 1500m, Markéta Novotná 800m a Miša Doleželová oštěp. Plánovaný odjez autem v 9 hodin z Lidické. Podrobnosti najdete v odkaze: http://www.europeangames.cibasport.cz/casovy-porad/w-european-games-eg/eg-casovy-porad

12. 9. 2011 | Rubrika: Závody 2011 | Komentářů: 0

Mistrovství ČR do 22 let Písek 2011

3346.jpgMěsto Písek bylo 10. a 11. září pořadatelem posledního atletického dráhového Mistrovství ČR jednotlivců a to dospěláků do 22. let. Z našeho oddílu se účastnil pouze Martin Sadil v běhu na 800m. Jel na zkušenou, poprat se o co nejlepší výsledek. Sobotní rozběh vyhrál před Kubistou z Jablonce časem 1:56,48s. V nedělním finále běžel velmi odvážně a dovolil si mnohem zkušenějším závodníkům nastoupit 230m před cílem a ještě 70m do cíle běžel na prvním místě. Celkově obsadil mezi muži 5. místo se kterým jsme velmi spokojeni a už se těšíme na další závody s podobnými soupeři. Celkové výsledky najdete v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=13330

Pohár mistrů evropských zemí juniorů 2011

3346.jpgVe středu 14.9. odlétá z Katovic skupina nejlepších juniorů do Španělska na Pohár mistrů evropských zemí juniorů družstev skupiny A v atletice a Martin Sadil by měl 17.9. v Castellnovu běžet 800m, jako nejlepší běžec na středních tratích. Budeme držet pěsti aby podal co nejlepší výsledek a ukázal naši běžeckou školu. Předpokládaná sestava : 100m Holibka, 200m Šmatlák, 400m Vystrk, 800m Sadil, 1500m Sýkora, 3000m Gazda, 110m př. Honka , 3000 m přek. Kaminski, 400m př. Schindler, dálka Bělica, výška Heindl, tyč Honka, trojskok Komárek, kladivo Kratochvíl, disk a koule Hanák, oštěp Schindler, štafety 4x100m a 4x400m se postaví na místě dle současné formy a na každou disciplínu pojede náhradník.
Naši soupeři v A-skupině jsou mistrovská družstva Polska-KS Bialystok, Španělska-Playas de Castellon, Turecka-Fenerbahce Kulubu, Vel.Británie-Shaftesbury, Slovinska-AC Ljubljana, Dánska-AM Skive a Itálie-Fiamme Gialle. Tedy kvalitní konkurence,detaily lze najít na www.european-athletics.org !

5. 9. 2011 | Rubrika: Závody 2011 | Komentářů: 0

Velká cena Opavy 2011

LogoAKSternberkbig.jpgV Opavě proběhla v neděli 4.9.2011 Velká cena Opavy. Z našeho oddílu se zúčastnil pouze Martin Sadil, který běžel 400m. Opět svým výkonem navázal na vynikající jarní část sezony a v nejrychlejším běhu i celkově obsadil 2. místo za ukrajinským reprezentantem Borodinem v čase 50,75s a byl nejrychlejším čechem. Celkové výsledky najdete v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=14310

4. 9. 2011 | Rubrika: Závody 2011 | Komentářů: 0

Mistrovství ČR žactva Nové Město nad Metují 2011 celkové výsledky

102.jpgMistrovství ČR žactva 2011 máme za sebou. V letošním roce jsme udělali velký pokrok už jen tím že na nejvyšší žákovskou soutěž postoupilo 7 šternberských atletů v kategoriích jednotlivců. Nejlepší byl Jan Sadil ziskem dvou sedmých míst v běhu na 1500m překážek a 3000m. Václav Reich doběhl jako 10. na 1500m, Miša Doleželová v oštěpu skončila celkově 12., štafeta na 3x300m ve složení Krejča, Žádník, Reich doběhla 13., Jarda Žádník na 300m obsadil celkově 15.místo, Markéta Novotná na 800m celkově 17. místo, Martin Krejča na trati 300m doběhl jako 17. a Katrin Sásová se zraněním doběhla na stejné trati jako 21. Tyto žákovské výsledky jsou velkým příslibem do dalších let a jsou obdivuhodné při srovnání s jinými oddíly, které mají atletické zázemí stadionů. Celkové výsledky najdete v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=13328

Mistrovství ČR žactva Nové Město nad Metují 2011 2.den

3346.jpgDruhý den mistrovstí jsme byli opět v očekávání. Ke svým disciplínám nastoupil Jan Sadil na 3000m, kde výborným závěrem obsadil krásné 7.místo v osobáku 10:43,68s. Čekali jsme co ukáže Miša Doleželová v hodu oštěpem, bohužel se pere s technikou a dnešní silný výtr jí nesvědčil a obsadila celkově 12. místo. Na záver ještě běželi kluci 3x300m a celkově obsadili 13. místo.

Mistrovství ČR žactva 2011 - 1. den

3346.jpgPrvní den Mistrovství ČR v Novém Městě máme za sebou. Nejlepšího výsledku dosáhl Jan Sadil 7. místem v běhu na 1500m překážek. Václav Raich v hladkém běhu na 1500m doběhl jako 10. a Markéta Novotná na 800m běžela v prvním nejrychlejším běhu, kde dlouho bojovala o čtvrtou postupovou pozici do finále ale slabý závěr ji odsoudil na 7. místo v čase 2:31s a celkově obsadila 17.místo. Kaťa na 300m běžela spíše na zkušenou po zranění kdy 14 dní neběhala  a doběhla v čase 46s. Obě mladší žačky jsou příslibem pro příští rok. Kluci na 300m taky nezklamali, kdy Martn Krejča doběhl v čase 45,15s a Jarda Žádník v osobáku 41,07 byl kousek od postupu a je příslibem pro příští rok. elkoě jarda obsadil 15. místo.

3. 9. 2011 | Rubrika: Závody 2011 | Fotografie: MČR žactva 2011 | Komentářů: 0

Mistrovství ČR žactva Nové Město nad Metují 2011

3346.jpgTermín 3. a 4. září je zaslíben Mistrovství ČR žactva, které proběhne v Novém Městě nad Metují. I náš oddíl má závodníky, kteří se připravují na svou vrcholnou soutěž. K závodu byli vybraní: Honza Sadil se připravuje na trať 1500m př., kde figuruje na 4. místě v celostátních tabulkách a 3000m, Markéta Novotná na 800m, Katrin Sásová na 300m a další želízko máme v hodu oštěpem dívek, kdy Miša Doleželová je v celostátních tabulkách na 7. místě. Závodit bude ještě Jarda Žádník na 60m a 300m, Martin Krejča na 300m a Vašek Reich 1500m. Možná postavíme i štafetu na 3x300m chlapců, kteří by mohli běžet na velmi solidní umístění . Plánovaný odjezd je v pátek 2.9. 10.59 hodin, návrat v neděli po závodech. Ubytování se snídaní a dopravu platí oddíl, ostatní stravování si každý zajišťuje sám!!!

31. 8. 2011 | Rubrika: Závody 2011 | Komentářů: 0

4.kolo 1.liga 2011 Hodonín

3346.jpgV Hodoníně proběhlo, za úmorného vedra v sobotu 27.8.  4.kolo 1. ligy družstev mužů a žen. Z našeho oddílu startoval jen Martin Sadil na trati 800m, kde doběhl jako 4. v solidním čase 1:56,30 a následně na trati 400m na které se vytrápil, doběhl 5. v rozběhu a celkově 8. v čase 52,00s. Filip Mikuška i Martin Prajza bohužel ze zdravotních důvodů nestartovali. Závod měl výbornou úroveň ( nejlepší výkony ze všech ligových kol tohoto víkendu ) a byl výbornou přípravou na blížící se MČR do 22. let, které proběhne 10. a 11.9. v Písku.

29. 8. 2011 | Rubrika: Závody 2011 | Komentářů: 0