Jdi na obsah Jdi na menu

Olympiáda dětí a mládeže

Příspěvky

Výsledky LODM Tábor 2009

ObrazekV sobotu večer skončila LODM v Táboře a šest šternberských reprezentantů se vrátilo zpátky do svých domovů. Nejůspěšněnším Šternberským závodníkem se stal Martin Sadil svým 4. místem v běhu na 1500m a 7. místem ve skoku vysokém, Martin Krč taktéž 7. místem v hodu míčkem a Patrik Lattenberg jako člen štafety 4x60m svým 6. místem. Dívky, Katřina Pospíšilová a Lucie Brablecová se bohužel nedostaly do finále běhů na 800m, z chlapců Jan Sadil taktéž v běhu na 800m nepostoupil do finále. I tak děkujeme všem šternberským atletům za reprezentaci města a kraje na tak významné akci jako byla olympiáda dětí a mládeže, které se zúčastnilo 2300 sportovců z celé ČR. Záznam ČT najdete v odkaze: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/20947129678-iv-hry-olympiady-deti-a-mladeze/

29. 6. 2009 | Rubrika: Olympiáda dětí a mládeže

Olympiáda dětí a mládeže zpráva č 4

Přináším čtvrtou a poslední zrávu z olympiády v Táboře o šternberských atletech. Dnes jako první soutěžil Martin Sadil ve skoku vysokém, kdy nenavázal na osobní rekord ale výkonem 170cm jako štrekař obsadil krásné sedmé místo v celkovém hodnocení. Jako další nastoupili Patrik Lattenberg a Martin Krč na skok daleký. Martin skočil celkem solidních 478cm ale celkově 19. místo. Patrik více riskoval, kdy dva krásné pokusy přes pět metrů byly bohužel milimetrové přešlapy a tak se výkonem z prvního pokusu 448cm do očekávaného finále nedostal. Vystoupení šternberských atletů zakončil opět Patrik účastí ve štafetě 4x60m, kdy chlapci skončili celkově na pěkném 6. místě. Gratulujeme všem k pěkným výsledkům a reprezentaci Olomouckého kraje i města Šternberka. Kompletní výsledky najdete v odkaze: http://www.olympic.cz/odm2009/cz/vysledky/denni-vysledky  Celá výprava olomouckého kraje se vrací autobusem zítra dopoledne domů.

27. 6. 2009 | Rubrika: Olympiáda dětí a mládeže

Olympiáda dětí a mládeže zpráva č.3

Zpravodajství č. 3 z olympiády v Táboře. Dnes se do bojů zapojil jako první Martin Sadil v kvalifikaci skoku vysokého, když skočil kvalifikační limit 170cm a postupuje do sobotního finále. Po dvou hodinách Martin nastupuje k finále běhu na 1500m, kde jsme toužili po pěkném výsledku i když zrovna toto není naše trať. Marťas bojoval s velkou zkušeností a rozvahou, kdy nakonec skončil celkově na krásném 4. místě. Porazil i loňského Mistra ČR na této trati Vondru a Mistra ČR na 800m Kubaláka. Zaběhl celkový čas 4:25,20s, který je v současné době 4. čas v celostátních tabulkách a samozřejmě osobní rekord. Na závěr se zapojil Patrik Lattenberg ve štafetě na 4x60m, kdy štafeta postoupila časem do sobotního finále.

26. 6. 2009 | Rubrika: Olympiáda dětí a mládeže

Olympiáda dětí a mládeže 2009 zpráva č 2

Zpravodajství č.2 z olympiády dětí a mládeže. Dnes se do kvalifikačních bojů zapojili další šternberští závodníci, a to jako první Lucie Brablecová v běhu na 800m. Běžela výborně s nadějí na postup do 600m, bohužel posledních 200m jen doběhla a v rozběhu skončila jako šestá časem 2:41,11s.Jako druhý se zapojil do soutěže Jan Sadil, taktéž na trati 800m. Podobně jako Lucka nepostoupil do finále, kdy zaběhl čas 2:33,19s, taktéž šesté místo v rozběhu. Sice osobní rekord ale čekali jsme určitě více. Zítra budou boje pokračovat kvalifikací ve výšce starších žáků, kdy se Martin Sadil bude pokoušet o limit 170cm a za dvě hodiny bude Martin bojovat ve finále běhu na 1500m o medaile.

25. 6. 2009 | Rubrika: Olympiáda dětí a mládeže

Olympiáda dětí a mládeže 2009 zpráva č 1

Přináším zpravodajství prvního dne z olympiády dětí a mládeže v Táboře. Dnes 24.6. začaly atletické soutěže a hned se zapojili šternberští atleti. Martin Sadil bojoval na trati 1500m o postup do finále, který se mu po velkém boji zdařil, doběhl na 2. místě, v dramatickém doběhu čtyř závodníků, kdy porazil i Mistra ČR na této trati Vondru. Martin Krč bojoval v hodu míčkem a osobním rekordem o deset metrů postoupil do finále, kde celkově obsadil pěkné 7. místo. Kateřina Pospíšilová v běhu na 800m obsadila v rozběhu 6. místo, kdy jí chyběly dvě umístění k postupu do finále. Zítra bojuje o postup do finále v rozběhu Jan Sadil a Lucka Brablecová v rozběhu na 800m. Výsledky můžete sledovat na stránkách: http://www.olympic.cz/odm2009/data/web/vysledky/24/vysledky_atletika.pdf  MS

24. 6. 2009 | Rubrika: Olympiáda dětí a mládeže

Letní Olympiáda dětí a mládeže Tábor 2009

ObrazekŠternberští atleti odjíždějí na 4. letní celostátní olympiádu dětí a mládeže do Tábora. V termínu 23.-28.6. bude šest atletů reprezentovat olomoucký kraj. Martin Sadil běh na 1500m a skok vysoký, Kateřina Pospíšilová běh na 800m, Lucie Brablecová běh na 800m, Jan Sadil, běh na 800m, Martin Krč, hod míčkem a skok daleký, Patrik Lattenberg skok daleký a štafeta 4x60m. Budeme závodníkům držet pěst aby se pokusily získat co nejvíce finalových umístění nebo i medailí.

22. 6. 2009 | Rubrika: Olympiáda dětí a mládeže

Šternberští atleti na olympiádu

Obrazek

V průběhu měsíce května proběhly kvalifikační závody žactva v atletice pro výběr reprezentace olomouckého kraje na Olympiádu dětí a mládeže, která proběhne 23.-28.6.2009 v Táboře http://www.olympic.cz/odm2009/cz/. Šest šternberských atletů se zařadilo mezi 34 reprezentantů ve čtyřech kategoriích.  Podrobnosti níže.

21. 5. 2009 | Rubrika: Olympiáda dětí a mládeže

Zptavodaj Olympiády dětí a mládeže 2009 1 a 2

ObrazekV odkazech najdete zpravodaj č.1 a 2 k Olympiádě dětí a mládeže, která proběhne 22.-28.6. v Táboře. V širší nominaci máme zatím 6 závodníků, tak držme palce ať jsou vybráni jako reprezentanti Olomouckého kraje. č.1 https://aksternberk.estranky.cz/archiv/uploaded/105   a č.2 https://aksternberk.estranky.cz/archiv/uploaded/106

7. 4. 2009 | Rubrika: Olympiáda dětí a mládeže